Escape The Fate - Ungrateful

Escape The Fate - Ungrateful

Čtvrté studiové album Ungrateful hudební formace Escape The Fate už sice není žhavou novinkou, ale určitě si zaslouží, abychom si je zde blíže představili, protože tato posthardcorová parta nám ukáže, jak to umí rozjet na živo 25. listopadu 2013 v Lucerna Music Baru!

Na rozdíl od třetího alba War is Ours kluci v Ungrateful přitvrdili a posunuli svou laťku zase o kus výš. Album zahajuje Craigův screaming ve stejnojmenném singlu, Ungrateful, který se může pyšnit velice vydařeným videoklipem s tématikou šikany („Violence is a vicious cycle“). Následuje neméně povedená pecka Until We Die, která jen utvrzuje styl, v jakém se celá deska ponese. Zajímavým zlomem je song Chemical Love, který lehce zklidní nastavené infarktové tempo a v pomalejších rytmech následuje i skladba Picture Perfect, na které spolupracoval spolu s Escape The Fate Patrick Stump a jeho falloutboyský rukopis je zde opravdu znát. To bychom měli takové dvě vlaštovky, protože téměř celý zbytek alba se nese v duchu divokých kytarových riffů a hardcore uřvanosti, kterou střídá Craigův melodický zpěv. Na desce se však objevují i takové songy, které tak nějak splývají a ničím extra nevynikají, jednoduše je zašlapaly jiné hitovky. Uvedu například: Live Fast, Die Beautiful, ve které nenajdu nic víc než líbivou melodickou linku.

Ale i přesto, album Ungrateful jako celek působí velice kompaktním dojmem, je to detailně propracovaná deska, ve které se Escape The Fate nebáli vydat jiným, novým směrem. Takže fanoušci ti rozhodně nemůžou být zklamaní, protože tahle parta to hrne na sto procent. Tak se uvidíme na koncertě?

Hodnocení: 
87%
Žánr: 
posthardcore
Rok vydání: 
2013
Length: 
39:36
Hudebníci: 

Bryan “Monte” Money – kytara
Robert Ortiz – bicí
Craig Mabbit - zpěv
Michael Money – kytara
Thomas “TJ” Bell – basskytara

Tracklist: 

1. Ungrateful
2. Until We Die
3. Life Fast, Die Beautiful
4. Forget About Me
5. You’re Insane
6. Chemical Love
7. Picture Perfect
8. Risk It All
9. Desire
10. One for the Money
11. Fire It Up

Vydavatel: 
Eleven Seven