Mindless Self Indulgence - How I Learned to Stop Giving a Shit and Love Mindless Self Indulgence

Mindless Self Indulgence - How I Learned to Stop Giving a Shit and Love Mindless Self Indulgence

Minulý měsíc vyšlo americké hudební skupině Mindless Self Indulgence (MSI) páté studiové album vtipně nazvané How I Learned to Stop Giving a Shit and Love Mindless Self Indulgence. Pro české publikum možná ne ještě tolik profláklá hudební partička, která si však získala srdce spousty fanoušků po celém světě hlavně díky své bláznivé, vtipné a jedinečné hudbě a také díky šíleným show, kterým dominují ztřeštěný frontman Jimmy a energická basistka Lyn-Z, známá pro častý stage-diving a snad již legendární „back bend“. Ale vraťme se zpět k desce.

How I Learned to Stop Giving a Shit and Love Mindless Self Indulgence je album plné skvělého mixování elektronické hudby s punk rockem, které ve výsledku působí naprosto svěžím a hyper melodickým celkem. Jako první, čeho se fanoušci dočkají, je luxusní přivítání od Jimmyho v MSI stylu: „Son of a bitch. God likes me. I´m the best! Fuck every. Body. Else“, čímž začíná úvodní song Witness. Nepochybně dalšími hitovkami jsou písně It Gets Worse a You're No Fun Anymore Mark Trezona, kde vás ten energický rytmus prostě a jednoduše dostane do varu a už si pobrukujete: „Now that the party´s over. You´re always clean and sober. No sex drugs rock and roll and. You´re no fun anymore“.

Je nad slunce jasnější, že i další nahrávky jsou snad až příliš návykové pro svůj říz a neotřelou svěžest. Však i texty se pyšní svou nápaditou prostořekostí a deska How I Learned to Stop Giving a Shit and Love Mindless Self Indulgence vyniká opravdu velice osobitým slovníkem, který je ale nedílnou součástí MSI.

Toto album je naprosto přesným lékem na dny, když se vám do cesty postaví blbec a snaží se vám zkazit celý den. Když se potřebujete vykřičet, ale nemůžete, tak MSI to udělají za vás a vy už pak budete jen sedět se sluchátky na uších a usmívat se.

How I Learned to Stop Giving a Shit and Love Mindless Self Indulgence vibruje na hranici mezi geniálností a naprostou šíleností, a proto fakt baví.

Hodnocení: 
93%
Žánr: 
synthpunk, alternativní rock
Rok vydání: 
2013
Length: 
35:35
Hudebníci: 

Jimmy Urine - zpěv
Steve Righ? - kytara
Lyn-Z - basskytara
Kitty - bicí

Tracklist: 

Witness
Fuck Machine
It Gets Worse
I Want to Be Black
Hey Tomorrow Fuck You and Your Friend Yesterday
You're No Fun Anymore Mark Trezona
Ala Mode
Casio
Anonymous
Kill You All in a Hip Hop Rage
Stalkers (Slit My Wrists)
Jack You Up
Ass Backwards

Vydavatel: 
Uppity Cracker