30 Seconds to Mars - Love Lust Faith + Dreams

30 Seconds to Mars - Love Lust Faith + Dreams

Fanoušci hudební skupiny 30 Seconds to Mars se konečně dočkali a tolik očekávané čtvrté studiové album, Love Lust Faith + Dreams, spatřilo světlo světa. Vydání tohoto alba předcházela obrovská promo akce, při které frontman kapely, Jared Leto, procestoval kus světa a neúnavně se účastnil nespočtu různých rozhovorů. Sám prozradil, ze: “Love Lust Faith + Dreams není pouze další deskou, ale pro nás je to nový začátek. Tohle album znamená dva roky mého života.”

Hned na úvod je třeba zmínit, že i když se album Love Lust Faith + Dreams liší od předchozích desek, už na první poslech je jasně zřetelný Jaredův rukopis. Ale tentokrát to kluci dohnali do maxima a rozhodně se nebojí opravdu (místy až přespříliš) grandiózních hudebních aranžmá.

Album otevírá song „Birth“, který představuje “znovuzrození” kapely a jasně ukazuje jakým směrem se bude deska dále vyvíjet. Pro fanoušky nejsou neznámé singly „Up In the Air“, „Conquistador“ a „The Race“, které s největší pravděpodobností dosahují pomyslného vrcholu celého alba a patří k těm živějším a rychlejším songům. Těmto třem písním šlapou na paty povedená rocková balada „City of Angels“, která navrací Jareda do jeho sedmnácti let, a také velice intimní a niterná píseň „End Of All Days“, jejíž přednes si dokážu krásně představit v nějakém malém klubu jen při klavírních tónech. Dalším zajímavým hudebním počinem je i „Northern Lights“, který rozhodně zaujme silným smyčcovým doprovodem i zpěvákovým nekompromisním hlasovým rozsahem. Smyčce hrají jednu z hlavních rolích i v poslední skladbě „Depuis Le Debut“ a stylově připraví pár posledních vteřin slávy hrací krabičce, která celou desku uzavírá a vytváří tak výrazný protiklad proti monumentálnímu začátku. Album Love Lust Faith + Dreams se dá nazvat koncepčním albem, protože všechna čtyři témata z názvu desky se v písních prolínají. A nejenom témata, bystrému uchu neunikne ani podobnost některých melodií či jejich návaznost.

A jaký je celkový pocit z této novinky? Pravdou je, že deska je propracovaná do posledního detailu a vyznačuje se opravdu velice kvalitním zvukem a hudebními aranžemi. Kluci si i během svých koncertů potrpí na velkolepou show, boření hranic mezi jevištěm a publikem a celkově posouvají své lidské i hudební možnosti neustále na vyšší příčky. Jejich tvorbu snad nelze od sebe jednotlivě odpreparovat, ale právě naopak je třeba ji brát jako jeden velký umělecký celek - od hudby přes vizuální stránku až po živá vystoupení. Však nesmíme opomenout, že obal alba má na svědomí známý britský umělec Damien Hirst. Novinka Love Lust Faith + Dreams je album plné emocí se sexuálním podtextem, který je cítit nejen ze slov, ale i z hudby. I když některé momenty z alba znějí nepřesvědčivě, chvílemi až přehnaně a možná i trošku prázdně, nový začátek se Jaredovi a jeho partě docela vydařil.

Hodnocení: 
70%
Žánr: 
alternative rock
Rok vydání: 
2013
Length: 
44:50
Hudebníci: 

Jared Leto − zpěv, kytara, baskytara, klávesy, syntezátory
Shannon Leto − bicí, perkuse, syntezátory, vokály v pozadí
Tomo Miličević − kytara, baskytara, klávesy, syntezátory, housle

Tracklist: 

„Birth“
„Conquistador“
„Up in the Air“
„City of Angels“
„The Race“
„End of all Days“
„Pyres of Varanasi“
„Bright Lights“
„Do or Die“
„Convergence“
„Northern Lights“
„Depuis Le Debut“

Vydavatel: 
Virgin Records, EMI Records