Fall Out Boy - Save Rock and Roll

Fall Out Boy - Save Rock and Roll

Tolik očekávané album Save Rock and Roll od hudební skupiny Fall Out Boy je konečně venku. Po delší odmlce se kluci dali zase dohromady a bez vědomí veřejnosti či kritiků natočili tzv. na tajňáka své páté studiové album (omlouvám se čtenářům, že jsem v předchozím článku o FOB mystifikovala šestým studiovým albem).

Desku Save Rock and Roll otevírá vypalovačka “The Phoenix”, která spolu s “Death Valley” reprezentuje asi nejživější songy. Další údernou skladbou je i “Rat a Tat” a to hlavně díky prostořeké Courtney Love, která této písni dodává potřebný šmrnc. Docela odvážným počinem je nazpívání finální písně “Save Rock and Roll” s Eltonem Johnem, musím upřímně zmínit, že mi Eltonův charakteristický hlas k FOB nijak zvláště nesedí, ale to nic nemění na skutečnosti, že balada se rozhodně vyvedla a patři k těm nejvíce povedeným z celého alba. Deska je zajímavá i tím, že si FOB pozvali do studia poměrně dost hostů a dali jim prostor k nazpívání jednotlivých partů (již jsem zmínila Courtney Love, Eltona Johna, mezi další interprety patří Big Sean a Foxes).

Save Rock and Roll je velice živou deskou, jejíž songy budou na živo bezpochyby fungovat a FOB ukázali, že na to pořád mají (definitivní rozhod by byl škoda) a nebojí se změn či menších experimentů. Snad jediné, co mi na albu zlehka přebývá, je časté “OH OH OH”, které si svůj prostor našlo snad skoro v každém songu. Ale řekněme na rovinu, že je to maličkost, kterou klukům z Fall Out Boy rozhodně promíjíme.

Hodnocení: 
80%
Žánr: 
rock, pop rock
Rok vydání: 
2013
Length: 
41:37
Hudebníci: 

Patrick Stump - zpěv, kytara, klávesy
Joe Trohman - kytara, klávesy
Pete Wentz - basskytara
Andy Hurley - bicí

Tracklist: 

1. "The Phoenix"
2. "My Songs Know What You Did in the Dark (Light Em Up)"
3. "Alone Together"
4. "Where Did the Party Go"
5. "Just One Yesterday" (featuring Foxes)
6. "The Mighty Fall" (featuring Big Sean)
7. "Miss Missing You"
8. "Death Valley"
9. "Young Volcanoes"
10. "Rat a Tat" (featuring Courtney Love)
11. "Save Rock and Roll" (featuring Elton John)

Vydavatel: 
Island