Fearless Vampire Killers - Militia of the Lost

|
Kategorie: 
Fearless Vampire Killers - Militia of the Lost

Nedávno se mi dostalo do ruky debutové album Militia of the Lost od anglické hudební skupiny Fearless Vampire Killers. Vůbec nic jsem od toho nečekala a možná právě proto jsem byla více než příjemně překvapená.  I když se nejedná o žhavou novinku, ráda bych vám výše zmíněné album ve zkratce představila.

FVK jsou poměrně novou hudební formací a u nás ne ještě příliš profláknutou, načež si myslím, že je to pouze otázka času, kdy tito mladí hudebníci dobudou svět.

Jejich první album je plné skvělých rock-punkových vypalovaček a už po prvním songu „Necromania“ je jasné, že desku musíte doposlouchat až do konce. Jako druhá skladba následuje „Could We Burn, Darling?“ s chytlavým melodickým propracováním. Je na místě zmínit i velice hravou nahrávku „Bite Down On My Winchester“, která střídá různé rytmické cykly a album uzavírá lehce atypická balada „Mascara Tears And Vanilla Spice“, kde dominuje podmanivá hra na klavír.

Celé album je hudebně precizně zpracované, je plné svěžího jasného zvuku a z nahrávek jednoznačně „křičí“ fakt, že to FVK opravdu baví a že to myslí upřímně. Zajímavou podobu zvuku dotváří i duální zpěv frontmanů kapely Kiera Kempa a Laurence Beveridge.

Jako plus bych ráda vypíchla i to, že skladby nejsou zbytečně dlouhé a nepřirozeně natahované. Prostě tak akorát, aby sdělily to, co sdělit mají a i přesto dají posluchačům prostor, aby si zapamatovali jejich líbivé melodie.

Na závěr bych jen ráda shrnula, že Militia of the Lost je album plné čisté energie a že pokud budou nadále FVK pokračovat tak, jak začali, bez pochyb je čeká slibná budoucnost.

Hodnocení: 
80%
Žánr: 
punk-rock, alternative rock
Rok vydání: 
2012
Hudebníci: 

Laurence Beveridge – zpěv, kytara
Kier Kemp - zpěv
Drew Woolnough – basskytara
Cyrus Barrone - kytara
Luke Illingworth - bicí

Tracklist: 

Necromania
Could We Burn, Darling?
Concede. Repent. Destroy.
Bleed Till Sunrise
Bite Down On My Winchester
(There's A Reckoning A'Coming)
Palace In Flames
Even Ghosts Forget
(The Empire For A Kiss)
Fetish For The Finite
Bow Ties On Dead Guys
The Pleasure Of The Pain
At War With The Thirst
Mascara Tears And Vanilla Spice

Vydavatel: 
Goremount Records