My Chemical Romance - Conventional Weapons

|
Kategorie: 
My Chemical Romance - Conventional Weapons

Začátkem minulého měsíce vyšlo poslední páte album ze série Conventional Weapons od rockové hudební skupiny My Chemical Romance. Jak sami členové MCR uvádějí, tímto “projektem” se rozhodli představit svým fanouškům songy, které vznikly před jejich poslední deskou Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys.

Celá série Conventional Weapons obsahuje dohromady 10 skladeb (na každém albu se nacházení dvě) a skalní fanoušek této hudební skupiny zde může postřehnout jistou tvůrčí trajektorii vychazející z alba Three Cheers for Sweet Revenge přes The Black Parade a dokonce zasahující i do posledního vydaného alba Danger Days (při poslechu písně “Make Room!!!” vás udeří do uší známá melodie z “Na Na Na”). Mezi songy, ktere opravdu stojí za zmínku, patři, bezesporu, punkový “Boy Division”, kde je patrná podobnost s hitem “I´m not okay (I promise)” a dále pak rockove nahrávky “Ambulance” a “The World Is Ugly”, u kterých by bylo opravdu škoda, kdyby zůstaly pouze “na papíře”. Ze všech deseti skladeb vyčnívá balada “The Light Behind Your Eyes” pro svou chytlavou melodii i hudební propracovanost a odvažuji si tvrdit, ze patří mezi nejlepší skladby z Conventional Weapons.

Podle mého názoru se MCR s Conventional Weapons vracejí ke kořenům své tvorby a spíše si je vychutnají fanoušci alba Three Cheers for Sweet Revenge, než ti, kteří našli zalíbení v chytlavém pop-rocku Danger Days. Vetšina skladeb z této serie není prvoplanově tak líbivá či melodická a možná potřebují trošku více času a častější “play” v přehrávačích, aby každý objevil jejich skryté kouzlo. Však posuďte sami, zda MCR měli nechat ležet sérii Conventional Weapons uzavřenou v šuplíku, jak bylo jejich původním plánem, a nebo její vydaní bylo trefou do černého…

Hodnocení: 
75%
Žánr: 
rock, punk
Rok vydání: 
2013
Length: 
38:26
Hudebníci: 

Gerard Way - zpěv
Mikey Way - basskytara
Ray Toro - 1. kytara, zadní vokály
Frank Iero - 2. kytara, zadní vokály
Bob Bryar - bicí

Tracklist: 

1. Boy Division
2. Tomorrow's Money
3. AMBULANCE
4. Gun
5. The World Is Ugly
6. The Light Behind Your Eyes
7. Kiss the Ring
8. Make Room!!!!
9. Surrender the Night
10. Burn Bright

Vydavatel: 
Reprise