My Bloody Valentine - M B V

|
Kategorie: 
My Bloody Valentine - M B V

Před necelým rokem Kevin Shields oznámil, že My Bloody Valentine pracují na nové desce, to bylo to požehnání pro všechny fanoušky. Když deska vyšla oficiální web kapely byl tak vytížen, že to nakonec vzdal, ani se mu nedivím. Od vydání poslední desky Loveless totiž uběhlo neskutečných dvacet jedna let.

"Myslím, že fanoušci desky Loveless rozhodně nebudou zklamaní novým materiálem."

Tak to Kevin slíbil a téměř s přesností na 99% to dodržel. Celá deska má jednoduše ten charakteristický zvuk My Bloody Valentine a přesně tak to téměř všichni fanoušci chtějí. Ovšem na jednu stranu tento nepřeslechnutelný, melancholicky drogový LSD zvuk za prvé velice návykový a za druhé to co všichni očekávají, ale na druhou stranu zde není vidět zcela žádný znatelný pokrok od poslední desky.

Pokud jste fanouškem spíše méně konkrétní tvorby MBV a více té melancholie a pomalé atmosférické prolínavosti, tak vás určitě nadchne první polovina desky, kde jsou ty nejlepší, mozek vymývající kousky. Naopak tomu je u druhé poloviny alba počínaje songem new you, které je spíše našlapané konkrétními melodiemi. Bohužel vrstvení kytarových linek jednu na druhou téměř vymizelo.

Po prvním poslechu máte chuť odložit M B V na polici a nechat na ní snášet prach (nebo virtuální prach), ale jak tady tak sedím a poslouchám ji stále a stále dokola, tak se stala až neuvěřitelně návykovou a tohle je přesně kouzlo My Bloody Valentine. Kevin Shields je prostě génius, který buď dokáže vymyslet neskutečně návykovou melodii, nebo vytvoří atmosféru, ze které už nebudete chtít pryč.

Většina fanoušků, ale stejně podlehne euforii z důvodu dvaceti jedna leté pauzy kapely, tudíž je nebude vůbec zajímat, jestli je deska až identicky zvukově totožná jako deska předchozí. Klady se staly jejími zápory, a některé zápory klady, ale hodně jich zůstává.

Nové album sice nesahá Loveless ani po kotníky, ale to nikdo ani nečekal. M B V je příjemně návykové a i po dvaceti letech zní jako My Bloody Valentine, určitě stojí za to mu dát šanci a to klidně i vícekrát, pak narazíte na ten fakt, že se prostě nedá přestat poslouchat.

Hodnocení: 
65%
Žánr: 
Shoegaze
Rok vydání: 
2013
Length: 
46:37
Hudebníci: 

Kevin Shields - Kytara, zpěv
Colm Ó Cíosóig - Bicí
Debbie Googe - Basa
Bilinda Butcher - Kytara, zpěv

Tracklist: 

she found now
only tomorrow
who sees you
is this and yes
if i am
new you
in another way
nothing is
wonder 2

Vydavatel: 
Pickpocket