Slash - Apocalyptic Love

|
Kategorie: 
Slash - Apocalyptic Love

Představte si solidní cihlový dům, který sice není žádnou supermoderní novostavbou, ale zato má setsakramentsky pevné základy a představuje naprostou jistotu v jakékoliv roční době. Přesně tak působí nová deska proslulého kytarového šílence s cylindrem na hlavě.

Slashova novinka se jmenuje "Apocalyptic Love" a obsahuje zcela funkční zemitý hard rock se špetkou bluesrocku sedmdesátých let v pozadí. Pořádně cítit jsou zde také pradávné rock´n´rollové kořeny. Na tomto albu Slash vsadil na zpěváka Mylese KennedyhoAlter Bridge a to se slavnému kytaristovi rozhodně vyplatilo. Kennedymu party opravdu sedly a jednotlivým skladbám dodal správný drive. Parta hudebníků (basová kytara – Todd Kerns a bubeník Brent Fitz) působí nesmírně kompaktně. Výtečná je hned titulní "Apocalyptic Love", potenciál hitu má Kennedyho "You´re a Lie" či "We Will Roam" a samozřejmě nechybí ani balada – "Not for Me". Výtečná je i "Anastasia", inspirovaná Toccatou  Johana Sebastiana Bacha. Nudit se nebudete ani u ostatních songů. Jde totiž opravdu o poctivý hard rock, který těmto příležitostně poskládaným hudebníkům můžete věřit.

Jednoduše výborně odvedené řemeslo. Je asi nasnadě, že album nenabízí nic objevného a nového, ale jedná se o zdravou - dravou rockovou desku, která má potencionál zařadit se mezi tituly, které si pustíte třeba i za pár let. A upřímně, o kolika současných novinkách se dá tohle říct ? Je to zkrátka řádně šťavnatý kus nadčasového rocku.

Hodnocení: 
80%
Žánr: 
hard rock
Rok vydání: 
2012
Length: 
54:20
Hudebníci: 

Slash - kytary
Myles Kennedy - zpěv
Todd Kerns - basová kytara
Brent Fitz - bicí

Tracklist: 

1. "Apocalyptic Love" 3:28
2. "One Last Thrill" 3:09
3. "Standing in the Sun" 4:03
4. "You're a Lie" 3:50
5. "No More Heroes" 4:23
6. "Halo" 3:22
7. "We Will Roam" 4:49
8. "Anastasia" 6:07
9. "Not for Me" 5:21
10. "Bad Rain" 3:46
11. "Hard & Fast" 3:02
12. "Far and Away" 5:14
13. "Shots Fired" 3:48

Vydavatel: 
Dik Hayd International