Bowling For Soup - Fishin' For Woos

|
Kategorie: 
Bowling For Soup - Fishin' For Woos

Fungují od roku 1994, takže za pár let oslaví dvacet let. Pocházejí z Texasu, z městečka Wichita Falls. Jsou čtyři, jejich věkový průměr se pohybuje kolem čtyřiceti let a letos vydávají již svoje jedenácté (!) album. Hrají veselý pop punk a mají tendenci  si ze všeho dělat legraci. Už víte o koho se jedná?

Věřím, že ano, ostatně kdo by neznal fenomén Bowling For Soup, který nás letos obdaroval dalším albem. Po posledním albu „Sorry for Partyin’“ , které bylo spíše jen průměrné,jsem doufal, že „Fishin For Woos“ bude lepší a že se kapela tak trochu vrátí v čase do dob svých největších hitů jako „1984“, „Emily“ nebo „Almost“. Lhal bych, kdybych řekl, že jsem se na nové album těchle srandistů z Texasu dlouho netěšil. Ale stálo to těšení za to?

Odpověď na tuhle otázku jsem dostal hned při prvním poslechu, kdy jsem sám sebe přistihl, jak si zpívám chytlavé refrény u většiny songů a pousmívám se nad texty, které opět stojí za to. Pokud by jste čekali něco jiného, než pro kapelu již typický pop punkový sound, budete nejspíše zklamaní, zde se žádná revoluce nekoná, BFS hrají pořád to samé. Nutno ovšem dodat, že to hrají sakra dobře. Nenapadá mě žádná jiná kapela, která by na svém jedenáctém albu zněla pořád stejně tak jako na začátku a hlavně měla stále cit pro hity, kterých je „Fishin For Woos“ plné od začátku do konce. Mezi ty největší patří rozhodně první singl „S-S-S-Saturday“, nebo „I’ve Never Done Anything Like This“, který je plný tradičního BFS humoru („She had eyes like Heaven, face like an angel, but she had the body from Hell, cause in a half an hour,we were making in the shower ,taking dirty pictures of myself..“).Celé album ubíhá v rychlém rytmu, BFS výrazněji zpomalí jen dvakrát a to u akustických „Turbulence“ a „Graduation Trip“, takže to, že by jste se u poslechu nudili, rozhodně nehrozí, tohle album je zábavné od začátku do konce.

Bowling For Soup už pojedenácté přicházejí s tím samým a pojedenácté jim to vychází. Na novince „Fishin For Woos“ není nouze o hity, chytlavé kytarové riffy a refrény, humor, zkrátka všechno, co k téhle partě z Texasu patří a díky čemu jsou na pop – punkové scéně fenoménem. Navíc je celé album jako dělané do teplého jarního/letního počasí, takže pokud již vyhlížíte potencionální soundtrack k letošnímu létu, zkuste nové BFS. Věřím, že vás nezklamou.

Hodnocení: 
88%
Žánr: 
Pop - punk, rock
Rok vydání: 
2011
Length: 
42:17
Hudebníci: 

Jaret Reddick – zpěv, kytara
Erik Chandler – basa, zpěv
Chris Burney – kytara, zpěv
Gary Wiseman – bicí

Tracklist: 

1. Let's Pretend We're Not In Love
2. Girls In America
3. S-S-S-Saturday
4. What About Us
5. Here's Your Freakin' Song
6. This Ain't My Day
7. Smiley Face (It's All Good)
8. Turbulence
9. I've Never Done Anything Like This
10. Friends Chicks Guitars
11. Guard My Heart (2010)
12. Graduation Trip

Vydavatel: 
Que-so Records / Brando Records