AVA KEFTES PARTY

|
AVA KEFTES PARTY
Datum: 
Čtvrtek 17. Říjen 2013 - Středa 29. Červen 2022
Účinkující: 

PSYCHOFAGIST, NIKKI LOUDER, DALILA KAYROS, NEW WAVE SYRIA, SHEEVA YOGA, KURAC

Město: 
Brno
Místo: 
Boro
Začátek: 
19:00
Cena: 
150,-

PSYCHOFAGIST (IT) je kapela, se kterou AVA kolektiv odstartoval svůj první koncert. Členové Psychofagist jsou v Brně rádi, hlavně Stefano Ferrian je zde pečený vařený se svými free jazzovými projekty jako Nutimbre, Rara Avis atd. Psychofagist hrají těžko zařaditelnou něco, co pro zjednodušení nazveme jako jazz-grind. Nepředvídatelná hudba stojí na rozsekaném rytmu, agresivních vokálech a najazzlou basou a neurotickou kytarou. Zní to jako recept na typickou mathcorovou kapelu, jenže Psychofagist to hrotí přes žánrové šablony do neprozkoumané divočiny. Originální sound Psychofagist korunovali na svém druhém albu Il Secondo Tragico, kde je doplnil hysterický baryton saxofon krajana Luca T. Mai (Zu, Mombu, Black Engine atd.). Od té doby však uplynuly čtyři roky, pánové nabrali inspiraci (nejen) na konzervatoři a přišli s novým albem, který posouvá jejich sound dál. Nové album Songs Of Faint And Distortion je skrytý klenot, který je moc experimentální pro metalisty a moc agresivní pro většinu lidí, co chtějí objevovat novou hudbu. Zdánlivě chaotický disonantní námrd má sílu probudit v lidech berserka.
http://psychofagist.bandcamp.com/

Balkánští NIKKI LOUDER (SLO) se po více než dvou letech vrací do Brna. Jejich melodický noise rock jsme měli možnost poprvé slyšet na legendárním koncertě ve sklepních prostorách Skleněné louky a naposled před více než dvěma lety právě v Boru. Ukvičená kytara, zbůstrovaná basa a dunivé bicí. Nad tím vším se nese melodický vokál s anglickými texty. Chlopi mají na svém kontě tři plnohodnotné desky. K té poslední, Golden Men (2013) jedou i současné evropské turné. Pozornost na sebe tihle Slovinci upoutali už v roce 2009, kdy vydali své první album Alain, I´m sorry, díky kterému si vydobyli uznání od Londýna po Skopje. Naživo se jedná o živočišnou show byz zbytečných pičovinek. Prostě nářez, který je pořádně nahlas!

http://nikkilouder.bandcamp.com/

DALILA KAYROS (IT) je živel, který rovněž nelze svázat do žánrové škatulky. Smíchejte Mikea Pattona v ženském podání a Diamandu Galás, tedy naprosto šílený vokál, a přidejte k tomu loopující krabičky a noise, elektroniku a industrial k tomu. Co ta ženská je schopná vydávat za zvuky, skřeky a vzdechy je nepopsatelné - o to více se těšíme na odhalení tohoto fascinujícího tajemství naživo. Pokud jste si mysleli, že už vás v hudbě nic nepřekvapí, tak se přijďte přesvědčit o opaku.

https://soundcloud.com/dkhdk

NEW WAVE SYRIA (SLO) jedou turné s Nikki Louder. Jeden jejich krajan mi nedávno říkal, že tahle kapela byla ve Slovinsku hned po svém vzniku brána za velmi zajímavé uskupení a tenhle hype kolem nich trvá. Drsná elektronika pro silné povahy mixnutá popem. Balkánští Crystal Castles? Ani náhodou, tohle je víc syrové a tak nějak nahlodané. Schizofrenický vokál a zabijjácké klávesy. Ostrý beat v pozadí je v tomhle případě nutnost.
http://newwavesyria.com/

Co nového ještě napsat o ostravské kapele SHEEVA YOGA (CZ)? Vlastně toho není málo. Fido byl odejit, přišel nový kytarista a zpěvák, před pár týdny vydali split se Say Why? a hrají ve skvělé formě. Matika, fastcore, power violence, rum a strhující patnáctiminutový koncert. Když jim koupíte dost panáků, tak vám možná vysvětlí i legendární „ostravský bodyshot“.
http://bandzone.cz/sheevayoga

KURAC (SIL) jsou dva a možná budou tři. Kdo ví. Kapela dvou nezaměstnaných nul, kteří z nudy začali hrát metal. Jsou úplně na dně, ale nebojí se přiznat, že jim jejich matky musí pořád kupovat ošacení. Heavy riffy vzniklé ze slezské marnosti nad lidskou existencí v globálu. Toro a Křenek, dobytci se slzou v oku.
http://mamamrdamaso.org/newmmm/kurac.html