The Linings

Na začátku tady byla smyšlená historka s tvorbou soundtracku pro česko-polský film, který nikdy nevznikl... Pravdou je, že The Linings spletlo dohromady tak trochu šedé a pochmurné město Benešov.

Všechno začalo s Martinovou elektrickou a Tomášovou (v té době ještě Ondřejovou) basovou kytarou.  Zatímco Wlado už sbíral zkušenosti a užíval si ovace publika po nejrůznějších českých klubech v různých kapelách a projektech, dva kamarádi, kteří žili objevováním zahraničních kapel, zkoušeli se svojí skromnou aparaturou vymyslet taky něco tak originálního, jako slýchali ze svých přehrávačů. Něco, s čím by třeba jednou mohli vylézt na podium před kamarády a společně se bavit.

Wlado se na jednom pokerovém večeru setkává s Martinem, a jelikož oba brzy vypadávají ze hry, dává se s ním do řeči. Ke svému překvapení zjišťuje, že v Benešově poznává člověka, který vlastně docela sdílí jeho hudební vkus. Po několika dalších setkáních Martin říká Wladovi o snu, který společně s Ondřejem mají - a pár dní na to už si trojice dává sraz a vydává se společně do zkušebny. Martin s Ondřejem trochu nesměle předvádí Wladovi jejich zatím nejpovedenější píseň a zjišťují, že Wlado vládne na kytaru, rád moduluje zvuky pomocí kláves a nebojí se ani zazpívat. Ke všeobecnému nadšení tak nezůstane jenom u jedné zkoušky. Ondřej pomalu, ale jistě začíná slyšet na jméno Tomáš, nápadů přibývá a vznikají první písně.

Kapela si dává název The Linings (na základě ne tak úplně vtipné příhody s šatnou na koncertě, kam se společně všichni tři vydali) a na podzim roku 2009 se vydává na svou cestu. Míchá zvuk kytar se syntetickými zvuky a orchestrálními vložkami. Všechno staví na takzvaném  DIY (do it yourself – udělej si sám) modelu, kytarové party i elektronické podklady skládají kluci sami ve zkušebně.

Na přelomu zimy a jara roku 2010 vzniká u Wlada na chatě první EP “This Computer Is Too Slow To Play This Song“ a The Linings začínají pilně koncertovat. Po prvním přísně utajovaném koncertu si hned na svůj první oficiální koncert na domácí benešovské půdě přivaží  v dubnu 2010 velkého hosta, pražskou šílenou dvojici Bounce! Bounce!.  DJský projekt Kaye a Tvzexe z kapely Sunshine. Hned tak dostávají svému přání trochu oživit benešovskou hudební scénu.

Do konce roku 2010 potom The Linings stihnou odehrát přes deset koncertů po různých koutech republiky, a to mimo jiné i za doprovodu kapel a hudebních projektů jako třeba Sunshine, 100°C nebo Bounce!Bounce!. Nejčastěji ale koncertují v Praze. Tam si také připisují dva z dosavadních největších úspěchů. Při tom prvním za sebou v talentové soutěži kapel Startér Live! nechávají více než stovku kapel a ve finále získávají druhé místo, přičemž nejvyšší příčka jim uniká jen o vlásek. To už se však v druhém případě nestane a The Linings mohou pochlubit vítězstvím v Popocafépetl Band Battle.

Závěr roku 2010 se nese také v duchu prvního velkého nahrávání. The Linings se dají do spolupráce s producentem Martinem Destroyerem z pražské kapely The Prostitutes a v jeho studiu vzniká EP s názvem "Will You Dance With Me". To se do sluchátek a reproduktorů fanoušků dostává na začátku února 2011.

Žánr: 
electronica-punk
Země původu: 
ČR
Město: 
Benešov
Současní členové: 

martin van der fullen
wlado the emperor
thomas the mustache

EPčka: 

Will You Dance With Me