Pillow Fight

|
Pillow Fight

Pillow Fight, zkušení srdcerváči a lamači dívčích srdcí!

 

2010
Na počátku roku vzešel z výběru zájemců nový člen kapely. Adam první koncerty zvládnul a upevnil si svoji pozici. Kapela získala jeho příchodem nové nadšení a mnohem větší soudržnost. Březen byl opět ve znamení společné akce s Niceland, v dubnu jsme zažili první akustický koncert v plné sestavě. V květnu padlo zásadní rozhodnutí - posunout se o míle kupředu a natočit první CD. Hudebním producentem bude Tomáš Koula, který má bohaté zkušenosti s recordingem, mixem a masteringem známých kapel (Prague Ska Conspiracy, Fast Food, Shogun Tokugawa, Pipes and pints,...). Pod jeho vedením půjde kapela v říjnu s novým materiálem do studia. Pracuje se pilně na aranžích, každý chce do tvorby dát maximum a poctivě odpracovat svých 25% na hudbě.

2009
Počátek roku je ve znamení příprav materiálu na promo CD. Výběr 5 skladeb byl svěřen nahrávacímu studiu Ivana Bohuňovského v Třemošné. Nikdo nelituje. Oproti prvnímu studiovému počinu, na hudební části pracovali poprvé Johny a Trewis. Texty napsal opět talentovaný spisovatel Luděk Holý. Nedlouho na to kapela zažije do té doby nejlepší koncert - poprvé v Buena Vistě a poprvé s pražskou špičkou Niceland. Plodné jaro opět přinese pozvánku na Majáles a také očekávané Promo CD Born in still waters, které se dočkalo křtu za přítomnosti Michala Motyčky (Niceland). V létě čeká kapelu první zkušenost na poli festivalů. Nelze odmítnout pozvánku na BasinFireFest. V roce 2009 stojí za zmínku také první zájmy českých rádií. "Still water" měli možnost prezentovat na Kiss Proton, na RockZone skladbu "Fallin'". Vánoce nebyly pro kapelu svátkem klidu a míru. Poprvé řešili Pillow Fight dost nepříjemný incident s basákem Vencou, který nemohl skončit jinak, než "ukončením spolupráce". Kapela zažila vypjaté okamžiky a musela se vypořádat, v souvislosti s Vencovo odchodem, s řadou problémů. Všechno špatné je ale k něčemu dobré. Prosincový koncert v Praze byl odehrán akusticky, což dalo naší hudbě zcela jiný rozměr a udělalo z tohoto večírku tradici, která pokračuje v Caffee Fellini v Plzni. Ani koncert v závěru roku nebyl ohrožen, díky pomoci basisty Caymana ze spřízněné kapely.

2008
Prémiérový koncert v Andělovi v sestavě Luděk, Johny, Venca a Trewis, nastartuje sérii dalších koncertů. V té době se do playlistu začínají dostávat hudební novinky. Lidí na koncertech přibývalo, nadšení v kapele s tím, múza kapelu neopouštěla. Pillow Fight dostali možnost zahrát na Plzeňském Majálesu. Co víc si přát? Snad jen postup do finále soutěže Múza, kterým nás v červnu diváci potěšili. Stejně tak vysoce povedená výjezdní akce do Jáchymova, kde zažila díky Johnymu kapela první spirituální zážitek, zakončený naplněním jeho Botasek žaludečním obsahem. Na podzim si musí kapela poradit s Johnyho výjezdem na 3 měsíce za kanál La Manche. Luděk se ještě pevněji ujme svojí kytary a ve třech odehráváme podzimní sérii. Všechno špatné je ke všemu dobé že? Po návratu Johnyho na scénu mají Polštáři dva výborné kytaristy.

2007
Zvyšuje se frekvence koncertů a v roce 2007 si kapela zahraje na 25 akcích. Na konci roku řeší kapela další změnu v sestavě. Aleš odchází z osobních důvodů, jeho post po výběru z několika zájemců zaujímá Ondřej Kopecký.

2006
Nedlouho po prvních koncertech přišlo na řadu nahrávání kapelního dema, které svým obstojným zvukem dobře reprezentovalo začínající kapelu. Hudba pro CD byla vytvořeno v sestavě Luděk Holý, Dan Nazarov, Václav Vracovský, Aleš Tříska. Demo otextoval kompletně Luděk Holý. O kvalitě prvního dema svědčí fakt, že polovina z šestice skladeb se hraje i o 4 roky později. "The Story" je vůbec nejhranějším songem vůbec.
V létě kapelu opouští Dan a Pillow Fight tak musí řešit první personální problém. Ten je vyřešen na podzim, kdy přichází na kytaru Honza Fencl. Po čtyřměsíční pauze tak Pillow Fight opět vystupují.

2005
Vznik kapely na podzim tohoto roku. Kapela odehrává několik koncertů.

Žánr: 
Rock/Rock´n´roll
Aktivní roky: 
2005 - současnost
Země původu: 
Česká Republika
Město: 
Plzeň
Současní členové: 

Luděk Holý, Jan Fencl, Ondřej Kopecký, Adam Hofmeister

Bývalí členové: 

Dan Nazarov, Aleš Tříska, Václav Vracovský

Dema: 

Demo (2006)

EPčka: 

Born in still waters (2009)