drag me pissed

|
drag me pissed

Historie a vznik DRAG ME PISSED

Kapela DRAG ME PISSED vznikla v březnu 2008 na základech kapely Dočasně mimo provoz – DMP. Rozhodli jsme se ponechat hlavní 3 písmena kapely v názvu, jako odkaz na kořeny z kterých jsme vznikli, ale zároveň význam názvu změnit tak, aby se nám více líbil a byl i přijatelnější pro texty v angličtině.

Kapela, hraje v současné době ve složení Marek Štrunc - guitar (ex No Fate), Erik Zelinger(ex Ghost on tuesday), Honza Andreovský (ex UYM, Eastern Star) . V tomto složení, jsme odehráli několik regionálních koncertů, a to většinou podle aktuální nálady všech členů kapely. Na přelomu dubna a května 2008 drag me pissed natočili studiové demo, především pro svoji potřebu. Při tvorbě demosnímku nechali členové drag me pissed krystalické mřížky svojí tvorby otevřené, nesvazovali se žádným stylovým pojítkem a vznikla nahrávka, která dala vývojem kapele přirozenou tvář. Drag me pissed v současnosti připravují materiál na regulérní album (více viz aktuálně). Většina skladeb je zákonitě ovlivněna především muzikou, kterou sjíždíme a máme rádi. Styl co hrajeme jsme detailně neřešili, neboť to pravděpodobně vůbec nemá smysl, ale obecně je možné napsat, že hrajeme smrdutý chebský EMO – HC.

Píše se rok 2009 kapela drag me pissed prodělává další změny. Po odchodu Václava Filky přichází do kapely nový člen a to Pavel Dědouch (ex Screamer!), který se v současné době věnuje vokálu. Nedlouho po tom kapelu doplnil Jan Rehák (ex swimming pool), který se usadil na pozici druhého kytaristy. Nyní je kapela opět v plném počtu a v plné síle chystá materiál na připravované druhé album, které by mělo vyběhnout na přelomu roku 2009-2010. Na konci roku 2009 po natočení alba opouštějí kapelu Jan Rehák a Pavel Dědouch. Zbytek kapely nadále konzertuje ve třech. V polovině roku 2010 přichází do kapely Pavel Sýkora (Syky písničkář). Měl by zaujmout post kytaristy a možná i zpěvu. Zatím však jen pilně trénuje.

Fanouškům díky za podporu a kritikům za kritiku, sledujte aktuální dění.

 

Pozn: Smrdutý chebský EMO – HC – obecné označení (většinou zbytku ČR) pro kapely, které produkují zevlácký HC na kořenech kapel Yaphett Kotto, Kylesa, Van Pelt, Grade, Amanda Woodward, Aussitot Mort a další. Většina nejšikovnějších členů těchto kapel jsou zevláci, kteří když přijdou na zkoušku tak zásadně s igelitkou a bez strun. Bez jejich invence a povahy by však tyto kapely nebyly to co jsou.

Žánr: 
hardcore - emo
Aktivní roky: 
2008 - do teď
Země původu: 
Česká Republika
Město: 
Mariánské Lázně, Karlovy Vary
Původní jména: 
Dočasně Mimo Provoz
Současní členové: 

Marek Štrunc (kytara)
Honza Andreovský (basa a řev)
Pavel Sýkora (kytara)
Erik Zelinger (bicí)

Bývalí členové: 

Venca Filka, Jiří Hera, Michal Prokeš, Martin Markl, Jan Rehák, Pavel Dědouch

Labely: 

GSS RECORDS

Alba: 

My lifebreath (2008)
LA GUERRE DES SONS (2010)