A Day To Remember

|
A Day To Remember

A Day To Remember je kapela známá hlavně díky své neobvyklé kombinaci hardcoru/metalcoru s pop punkem. Pocházejí z Floridy, z městečka Ocala a dali se dohromady v roce 2003 (skupinu založili kytarista Tom Denney a bubeník Bobby Scruggs). Ke dvojici se poté přidali zpěvák Jeremy McKinnon, kytarista Neil Westfall a basák Joshua Woodart, kteří do té doby působili v jiných skupinách ve scéně v Ocale. Po DIY tour, kdy kapela odehrála přes 200 koncertů, se upsali labelu Indianola Records, u kterého vydali svůj debut And Their Name Was Treason v květnu 2005.

Následoval přestup k jinému vydavatelství, Victory Records, to už se psal rok 2006 a v té době se také ke kapele přidal nový bubeník, Alex Shellnutt, který se skupinou již nahrál druhé album For Those Who Have Heart. To vyšlo v lednu 2007 a zaznamenalo již celkem výrazný úspěch v různých hitparádách. V srpnu kapela natočila cover k písni Since You Have Been Gone od Kelly Clarkson, ke které poté vzniklo i video. Píseň se objevila i na reedici alba For Those Who Have Heart, která vyšla už v roce 2008. Kapela se v této době také poprvé podívala do Velké Británie, v USA jela tour po boku kolegů z The Devil Wears Prada a Silverstein, a v létě 2008 se poprvé dostala na line up světoznámého megaturné Vans Warped Tour, na které se mimochodem vrátila ihned další rok a bude jeho součástí i v roce 2011.

adtr homesick Ke konci roku 2008 se kapela ještě stihla podívat do Austrálie aby zde odehrála  pár vyprodaných show po boku Parkway Drive, ale hlavně začala pracovat na své třetí desce Homesick, která vyšla v únoru 2009. Toto album je dodnes považováno za zásadní album kapely a po jeho vydání se kapela stala doslova světoznámou. Při turné na jaře 2009 si kytarista Tom Denney zlomil zápěstí a na jeho místo byl dočasně povolán kytarista skupiny Four Letter Lie, Kevin Skaff. V červnu kapela oznámila, že Tom Denny opustil kapelu, aby se více soustředil na svojí svatbu, manželství, rodinu a své vlastní nahrávací studio. Na jeho místo byl dosazen právě Kevin Skaff. Ke konci roku s ním kapela natáčí první nahrávku a to vánoční singl Right Where You Want Me To Be. Na začátku roku 2010 se kapela znovu podívala do Austrálie, ale hlavně do Evropy, kde se v rámci svého turné zastavila v červnu 2010 i v Praze. V červnu také kapela oznámila, že pracuje na novém albu. To pod názvem What Separates Me From You vyšlo v listopadu 2010 a kapela ho natočila ve své rodné Ocale s producentem Chadem Gilmorem. V lednu 2011 se kapela poprvé objevila v národní televizi, když vystoupila v TV show Jimmy Kimmel Live! a také natočila první videoklip ze své nové desky k songu All I Want, ve kterém se objevuje spousta spřátelených kapel a umělců, například Pete Wentz, Bring Me The Horizon, Vic Fuentes, Dallas Taylor, Tim Lambesis a mnoha dalších.

adtr

Žánr: 
Hardcore/Pop punk
Aktivní roky: 
2003-současnost
Země původu: 
USA
Město: 
Ocala (Florida)
Současní členové: 

Jeremy McKinnon
Alex Shelnutt
Kevin Skaff
Neil Westfall
Joshua Woodard

Bývalí členové: 

Brandon Roberts
Bobby Scruggs
Tom Denney

Labely: 

Victory Records

Alba: 

And Their Name Was Treason (2005)
For Those Who Have Heart (
For THose Who Have Heart (reedice) (2008)
Old Record (2008, reedice And Their Name Was Treason)
Homesick (2009)
What Separates Me From You (2010)

Singly: 

2005 "A Second Glance"
2007 "The Plot to Bomb the Panhandle"
"The Danger in Starting a Fire"
2008 "Since U Been Gone"
2009 "The Downfall of Us All"
2010 "I'm Made of Wax, Larry, What Are You Made Of?"
"Have Faith in Me"
"All I Want"

Výběry: 

Punk Goes Pop 2 (cover písně Over My Head, původně od The Fray)

DVDčka: 

Homesick DVD