IN PRESS

|
IN PRESS

IN PRESS je teplickou hudební formací, působící na severočeské rockové scéně od roku 2006.
Kapelu zakládá Roman Ploch,Petr Hasiček, Jaroslav Ploch a Michael Deveter a v mezidobí let 2006 a 2008 se formuje především po stránce hudební, kdy se snaží najít svůj osobitý projev, se zjevnou snahou o tvorbu vlastního repertoáru.  V roce 2007 do kapely přichází Jiří Mikota (nyní kytarista SCHLAK), který se v té době ujímá basové kytary a IN PRESS dostává nový rozměr. Ještě téhož roku se natáčí demosnímek, na kterém je zachyceno několik prvních skladeb. Tento měl především pracovní charakter, jehož materiál byl poskládán především pro potřeby nastupujícího zpěváka Honzy Majerika. Po jeho příchodu byla nahrávka zkompletována a úspěšně dokončena. Bezprostředně poté však kapelu opouští kytarista Roman Ploch, který je v průběhu několika týdnů plnohodnotně nazhrazen Miroslavem Vošahlíkem. Uskupení Jarda Ploch, Honza Majerik, Petr Hasiček, Jirka Mikota a Mirek Vošahlík funguje několik dalších měsíců, a to až do natočení studiové pětiskladbové EP - S DOBOU. Po natočení EP se opět rozbíhá koloběh odchodů a z kapely odchází baskytarista Jirka Mikota. Náhrada je téměř okamžitá a do rozjeté formace naskakuje Martin Fišner. V té době již začíná IN PRESS vystupovat na celé řadě hudebních akcí, které jsou strmě zakončeny v květnu 2009, kdy z kapely odchází Mirek Vošahlík, Petr Hasiček a Martin Fišner z důvodu odlišného hudebního cítění s cílem prosadit se v jiných, žánrově odlišných kapelách.

Zbývající členové kapely Honza Majerik a Jarda Ploch však nečekají dlouho a k dvojici se přidává další hudebník, a to kytarista David Hadáček, který s sebou přivádí baskytaristu Petra Maška a bubenici (konzervatoristku) Michaelu Koškovou. Nově poskládaná sestava začíná pilně pracovat na starém repertoáru a zároveň se pouští do skládání nových věcí, s tendencí posunout IN PRESS zase o krůček dál. První koncert v nové formaci proběhl 10.dubna 2010 v Teplicích a vedle celé řady koncertních vystoupení chystá kapela na sklonku tohoto roku pro všechny fanoušky nové, "nadupané" album.

 

Chcete-li vědět víc,koukněte na www.inpress.wz.cz,i když tyto stránky nejsou momentálně aktualizované,takže je tam spíše historie! No,ale už se vytvářejí nové webové aktualnější stránky,jakmile budou,dáme vědět!!!  Máme také profil na stránkách facebooku,staňte se i tam fanouškem! http://www.facebook.com/home.php?ref=home#!/pages/IN-PRESS/160405084711 , http://www.freemusic.cz/in-press/kapela-info.html a také na http://bandzone.cz/inpress

Žánr: 
Rock Crossover
Aktivní roky: 
Od roku 2006
Země původu: 
ČR
Město: 
Teplice
Současní členové: 

zpěv: Jan (Honza) Majerik,

kytara: Jaroslav (Jarin) Ploch,

kytara: David (Dawe) Hadáček,

bass kytara: Petr (Kešam) Mašek,

bicí: Petr (Zelhy) Zelenka

Bývalí členové: 

Michaela Košková
Petr Hasiček
Miroslav Vošahlík
Jiří Mikota
Martin Fišner
Roman Ploch
Michal Deveter

Dema: 

Demo - 2007
Za velkou louží - 2011

EPčka: 

S Dobou - 2008