Asking Alexandria

|
Asking Alexandria

Dnes velmi populární skvadra Asking Alexandria má své kořeny až v dalekém Dubaji, kde kapelu v roce 2008 založil kytarista Ben Bruce, dubajská anabáze včak netrvala dloho a kapela se po pár měsících rozpadla. Ben se vrátil do Anglie, kde se nakonec rozhodl vytvořit novou kapelu se stejnám názvem. V Anglii, v roce 2008 tak vznikli AA, jak je známe dnes, až na nějaké menší změny (z původní šestice se stala pětice, když odežel klávesák Ryan Binns). Kapela se poté vydala na svoje první turné do Ameriky, na kterém se začala pomalu připravovat na nahrávání svého debutu.

Ten nahrála na jaře 2009 v Recording Studios v Indianě společně s producentem Joyem Sturgisem. Krátce po nahrávání se kapela upsala Sumerian Records a debut Stand Up and Scream vychází v září 2009.

Na jaře 2010 kapela objíždí celou Evropu, v dubnu se zastavili i v Praze ve Futurum Music Clubu společně s In Fear And Faith a Dance Gavin Dance. Následuje jejich první headline tour po USA. V červnu se kapela zavřela do studia, aby zde nahrála následovníka úspěšného debutu. Ten má pod jménem Reckless and Relentless vyjít již velmi brzy, v únoru 2011. Na konci prosince 2011 kapele také vyjde EP Life Gone Wild, které bude obsahovat dubstepové remixy z debutu, 2 covery skupiny Skidrow a demo skladby "I Was Once, Possibly, Maybe, Perhaps A Cowboy King."

Žánr: 
Metalcore
Aktivní roky: 
2008současnost
Země původu: 
Velká Británie
Město: 
York
Současní členové: 

Ben Bruce, James Cassells, Danny Worsnop, Cameron Liddell, Sam Bettley

Bývalí členové: 

Ryan Binns, Joe Lancaster

Alba: 

Stand up and scream (2009)
Reckless and relentless (2011)

EPčka: 

Life Gone Wild (2010)

Website: 
myspace.com/askingalexandria