MadFalls

|
MadFalls

Přátelé Víťa a Jindra poslouchali punkrockovou hudbu, ale jejich snem bylo tvořit ji. Jindra tedy začal hrát na basu a zpívat. Víťa se ujmul kytary. První nápady vznikaly po určitý čas v prostorách garáže. Do základní sestavy jim ale chyběl bubeník. Společnost jim dělal jen Travis Barker, jediný bicmam, kterého zatím měli, bohužel jen na plakátě.Začalo hledání bubeníka, které úspěšně skončilo seznámením s Jarkem, který se k ním s radostí přidal.Sám netušil do čeho jde, protože punkrock mu v té době nic neříkal, ale brzy poznal, že tenhle styl ho baví. Kapela si zvolila název Last Star Motion a začátek se datoval od zimy 2005, a pod tímto jménem fungovala zhruba rok. Za tu dobu přišlo na svět pár písniček a dodnes se uchovala jen jedna, a to Wrong side out.

Na jaře roku 2007 se přidává do sestavy Jirka, jako druhý kytarista a zpěvák. Last Star Motion se přejmenovali na MadFalls a s tímto názvem působí dodnes. S Jirkou se zrodily i nové nápady a písničky dostaly nový, lepší rozměr. Pak nastala změna, Jirka si přehodil post s Jindrou, Jindra hrál na kytaru a Jirka na basu. Konečně byli v téměř kompletním složení, ale stále chyběl kvalitní zpěvák. Jindra měl známého Michala, který zpíval, a na čas se přidal do kapely. S ním se uskutečnil i první koncert kapely v historií – červen 2007. Poté z formace Michal odchází a ke zpěvu se vrací Jirka s Jindrou. MadFalls odehráli pár dalších koncertu ve svém rodném městě a na podzim 2007 se nahrává neoficiální demo s názvem ''Out of the Law'', které obsahuje tři skladby. Po čase odchází basák a zpěvák Jirka. Dlouho netrvalo a na pozici basáka přichází Honza, který je dlouholetý kamarád od Jarka a Víti. V zápětí do Madfalls vstupuje Lebi z kapely Burnout ve které působí i nadále. Sestava po posledních personálních změnách zůstává ve složení Jindra, Víťa, Lebi, Honza a Jarek, a od jara 2008 začíná se svou činností naplno. Kapela aktivně koncertuje a v květnu natočila ve studiu písničku This is how we think about it .

O letních prázdninách je čeká práce ve studiu, kde se bude nahrávat 10 písni a tím i vydání oficiálního CD. CD bylo nahrané bez problému v přelomu července a srpna a obsahuje již slibovaných 10 písniček a jednu akustickou písničku. CD nese název ''Catch This!''. V lednu 2009 odchází zpěvák Lebi od MadFalls kvůli své druhé kapele a post zpěváka přebírá Johny s kterým je hned po jeho příchodu nahrána nová písnička ''Fallen''. Jenže Johny se u MadFalls moc dlouho neohřál. Kvůli časovým důvodům se rozloučil. Zpěvu se ujíma Jindra. Jenž všude hodně diskutovaným jelikož jeho zpěv děli fanoušky na dva tábory ty kteři ho nemusejí a ty, kterým maximálně vyhovuje. Nýní jsme ve čtyřčlenné sestavě a hrajem hudbu tak jak nás maximálně naplňuje a baví. Není tomu dlouho co jsme se takhle uskupili a v prosinci 2009 odchází od nás baskytarista Honza kvůli práci a času, které nemůže dostatečně věnovat, tak jak by sám chtěl i my ostatní, tak na jeho místo nastupuje Jurgen. Kapela stíhá ještě v prosinci roku 2009 nahrát svůj první videoklip k písničce The Blackout. Přichází léto 2010 a MadFalls jdou konečně nahrávat své řadové druhé oficiální CD, které bylo nahrané ve studiu HC3. CD nese název "LOVE INSPIRES, DEATH SOLVES".

Žánr: 
Punk rock
Aktivní roky: 
2005/současnost
Země původu: 
CZ
Město: 
Frýdek-Místek
Původní jména: 
Last Star Motion
Současní členové: 

Jindra, Jurgen, Víťa, Juta

Bývalí členové: 

Jirka, Michal, Honza, Lebi, Johny

Alba: 

Catch This! (2008)
Love Inspires, Death Solves (2010)

Dema: 

Out Of The Law (2007)