Otherside

Otherside

Za hlavní pilíře vzniku Otherside se považují kytarista Renek a bubeník Martin. Začátek spolupráce těchto dvou bohumínských muzikantů se datuje na počátek roku 2001. Za skoro devět let společného hraní, si je někteří známí mohou pamatovat, z několikaletého působení v jejich skupině Nobless Future. Tato kapela však nikdy nedosáhla výraznějšího úpěchu. Až na malé vyjímky hrála po většinu času instrumentálně a místo zpěváka či zpěvačky, kteří by zapadli do její tehdy progresivního stylu Nobless Future, bylo snad zakleté. Svůj poslední koncert odehráli Nobless Future v únoru roku 2007 a po nemalých změnách ve složení se rozhodli v roce 2008 přerušit svou činnost. Na podzim roku 2009, se ale Renek s Martinem rozhodli o znovuoživení. Reunion , ještě pod hlavičkou Nobless Future přinesl změnu hudebního stylu a angažování začínajícího baskytaristy Martina z Ostravy. Personální změny pokračovaly dál a do konce roku odešel i stávající Klávesista. Renek a teď už dva Martinové nadále zkoušeli a poohlíželi se po nové tváři, která měla převzít post frontmana. V únoru se objevuje i poslední skládanka do mozaiky a to zpěvák a kytarista Hanysz. Tento ostravský hudebník přišel s řadou zkušeností s hraním v různých kapelách. V novém složení a s již zmiňovaným novým hudebním stylem si tato čtveřice zvolila název OTHERSIDE.

O dva měsíce později se kapela vydala do Home recording studia Žik aby natočila první demo a dala tak o sobě vědět svým potencionálním fanouškům. Na demu s názvem „Nenech se ukecat“ si můžete poslechnout 5 skladeb a to konkrétně tyto songy: Mrtvý muž, Pomsta, Einalem, Sen a First date. Poté následovalo sehrávání celé kapely a tvoření koncertního playlistu, aby se kapela mohla vrhnout do koncertování.

Historicky první klubový koncert kapely Otherside se uskutečnil v červnu roku 2010 na Festivalu ostravských kapel v ostravské Tančírně. Následovaly koncerty např. v ostravském Chlívě, Templu a Garáži, karvinském Hard café, pražském XT3, opavském Jamu či brněnské Mandragoře. Po pražském koncertě v lednu 2011 kapelu opustil basák Martin a po krátkém hledání ho nahradil Dominik z nedalekého Havířova. Krátce po jeho příchodu ke kapele navštívili HC3 studio ve Fulneku aby tam nahráli dva nové songy (Konfrontace, V žáru noci). V obou písničkách můžete slyšet ex-basáka Martina, který klukům pomohl s growlingem. V tomto složení je můžete slyšet zejména na ostravských podiích.   První koncertní rok zakončili v červnu 2011 v ostravském Chlívě jejich 19. koncertem.

V současné době (červenec 2011) kluci skládají a cvičí nové songy, ze kterých vyberou jeden pro studiovou nahrávku a následně pro videoklip. Zbytek skladeb budete moci slyšet podzimních koncertech a také na prvním oficiálním CD, které kapela plánuje na jaro roku 2012.

Žánr: 
rock
Aktivní roky: 
únor 2010 -
Země původu: 
ČR
Město: 
Ostrava
Současní členové: 

Jan Pazdera - zpěv, kytara
René Trusík - kytara, vokály, growling
Dominik Vébr - baskytara
Martin Glac - bicí

Bývalí členové: 

Martin Čudek - baskytara, growling

Dema: 

Nenech se ukecat 2010