Zebrahead

|
Zebrahead

Kapela, která je známá svojí kombinací energického punk rocku a rapu, byla založena už v roce 1996 kytaristou a zpěvákem Justinem Mauriellem, kytaristou Gregem Bergdorem, baskytaristou Benem Osmundsonem a bubeníkem Edem Udhusem. Všichni měli již zkušenosti z jiných kapel a tak nezačínali jako úplní zelenáči. Později tohoto roku se k nim přidal i Ali Tabatabaee, který přinesl do hudby onu příměs hip-hopu a rapu.

Jejich prvním albem byla deska Yellow v roce 1998. Tento rok přidali i svůj druhý počin: Waste of mind. Tato alba jim dala impuls do začátku, protože byla u fanoušků kladně přijata. Od té doby kapela produkuje alespoň jednu desku za 2 roky. V roce 2004 od skupiny odchází jeden ze zakládajících členů Justin Mauriello ke kapele I Hate Kate, kterou po odchodu založil. Místo něj přichází kytarista a zpěvák Matty Lewis. Po příchodu Mattyho natočila kapela desky Broadcast to the World, kritikou nejlépe přijaté Phoenix a cover album Panty Raid. V současné době kapela začíná pracovat na dalším albu, které by mělo vyjít snad někdy v roce 2011. Kapela je velmi populární v Japonsku a v Evropě.

Zebrahead také několikrát navštívili Prahu, poprvé to bylo v říjnu 2008, kdy kapela zahrála v Roxy,poté v srpnu 2009 v Modré Vopici a zatím naposledy v dubnu 2010 v Lucerna Music Baru.

Zebrahead

Žánr: 
Punk Rock/Rap
Aktivní roky: 
1996-?
Země původu: 
USA
Město: 
La Hambra
Současní členové: 

Ali Tabatabaee
Matty Lewis
Ed Udhus
Ben Osmundson
Greg Bergdorf

Bývalí členové: 

Justin Mauriello

Labely: 

Sony BMG (Japonsko), SPV (Evropa)

Alba: 

Yellow (1998)
Waste of Mind (1998)
Playmate of the Year (2000)
MFZB (2003)
Waste of MFZB (2004)
Broadcast to the World (2006)
Phoenix (2008)
Panty Raid (2009)

DVDčka: 

Broadcast to the World DVD