Arcade Fire

|
Arcade Fire

Arcade Fire je kanadská orchestrální indierocková kapela založená roku 2003 v Montrealu. Ústřední dvojicí jsou manželé Win Butler (zpěv, kytary, piano) a Réqine Chassaqne (zpěv, akordeon, klávesy, ňiňera, bicí).

Jsou známí svými velmi živými koncerty, kdy jednotliví členové v průběhu písniček přebíhají od nástroje k nástroji, jako jsou třeba housle, violoncello, klavír, xylofon, zvonkohra a mnoho dalších neobvyklých instrumentů. V roce 2004 kapele pod havičkou Merge vyšla debutovka  Funeral. Název dostala kvůli úmrtí několika příbuzných členů kapely, což albu rozhodně nepřineslo smůlu, ba naopak, obdrželo několik významných cen ( 6. nejlepší album desetiletí podle Rolling Stone, Album roku 2004 podle Rate Your Music, atd.). Následovalo, zatím nejúspěšnější, Neon Bible, kterého se prodalo okolo půl milionu výlisků, obdržeo mnoho ocenění a kapela s ním projela celý svět. Zatím poslední počin kanaďanů je šestnáctitracková placka The Suburbs, se kterou je právě kapela na Evropské tour.

Žánr: 
Indie Rock
Aktivní roky: 
2003 - současnost
Země původu: 
Kanada
Město: 
Montreal, Québec
Současní členové: 

Win Butler, Régine Chassagne, Richard Reed Parry, William Butler, Jeremy Gara, Sarah Neufeld, Tim Kingsbury, Marika Anthony-Shaw

Bývalí členové: 

Howard Bilerman, Josh Deu, Brendan Reed, Tim Kyle, Dane Mills, Myles Broscoe

Labely: 

Merge, Mercury

Alba: 

Funeral (2004), Neon Bible (2007), The Suburbs (2010)