Dead Pope's Company

|
Dead Pope's Company

Dead Pope's Company, punkoví srdcerváči, kteří slovu rock´n´roll dávají jeho původní význam. Punk jako zábava, podvazková lasa a pod podiem tlačenice k nezastavení. Solí vyhraný a propracovaný garážový punk říznutý speedovaným rokenrolem, rychlost, vtip, drajv a výborné melodie na debutovém albu Dead Pope´s Company s lehce zapamatovatelným názvem Alcoholiars, Christians and Weasels (It Took Much More Time Than We Thought) u nás prostě nemá srovnání. Máte rádi The Hives? Hledáte průsečík mezi The Pink Spiders a Tokyo Sex Destruction? Pak jste na správné adrese!
Jistě, byli tu Scissorhands a máme The Pooh. Nikdo ale zatím neměl odvahu udělat tour do Rumunska nebo chvíli na to letět do Tokia na hraní s tamními Anisakis a ještě tam natočit klip. Co jsou pro jiné celoživotní trampoty, pro Dead Pope´s Company je denním chlebem. „Elvis je mrtvej, ale Papež žije,“ říká frontman kapely Samuel Mondial.
Moderní manažerské brožurky sice říkají, že hlavní je týmová spolupráce a ono to tak vskutku je, ale pokud nemáte frontmana, nebude to fungovat, prostě každé rande potřebuje svoje vygradování. Samuel je světový a tak Mondial je správně, navíc na nahrávce ještě přibrousil výraz, který je nakřáplý jako starý mixér, ale zároveň zní lépe než japonské hi-fi. Znáte tu pohádku o vlkovi, který si nechával přibrousit jazyk, aby mohl skočit na sedm kůzlátek? Jistě si v tom případě doplníte, kdo je tady vlk a kdo kůzlátka. Samuel k tomu lakonicky dodává: „DPC jsou jako ten nejlepší sex, co jste kdy zažili!“
Nechtění potomci Debbie Harry a Joe Strummera si zakládají na adekvátním negližé, lehce lavírují na provaze dobových očekávání, krize-nekrize: „Základ je společensky se obléct, chovat se slušně a zdvořile a pak už jen vylízt na pódium a zbourat klub!“ Je to dostatečně retro?

Žánr: 
indie rock
Aktivní roky: 
2004 - dosud
Země původu: 
Česká republika
Město: 
Šumperk
Současní členové: 

Peter Kissler - kytara, zpěv
Jacob Filipe - bicí
Samuel Mondial - baskytara, zpěv
Mickey Foote - kytara ,zpěv

Labely: 

X Production

Alba: 

Alcoholiars, Christians and Weasels (It Took Much More Time Than We Thought) (2010)