The Fialky

|
The Fialky

The Fialky jsou pražská kapela hrající klasický punkrock (punkrock 77).

 

Historie kapely v datech:

rok 2000- vznik kapely (únor) první sestava Kečup-g, Ota-g, Mára-bg, Miky Vole-ds první koncert (Prosinec)

rok 2001- zkoušení, občasné koncerty, drobné změny v sestavě

rok 2002- první demo CD „KOMU SE CO..“ přichází Tomáš-ds, Miky Vole-voc

rok 2003- Druhé CD „O něco jde…“ odchází Mára a Miky Vole. Sestava se ustálila ve složení Kečup-voc g, Ota-bg, Tom-ds

rok 2004- kapela koncertuje po boku kapel jako jsou Aurora, Čertůf punk, Šanov1 , Totální nasazení..... na konci roku je hostem Pražské zastávky turné "25let chaosu a punku na Slovensku" Zóny A a Slobodné europy.

rok 2005- Třetí CD „Nezlob“ vystoupení na Zelesafestu před hlavním tahákem večera Kapelou TELEX, host Pražské zastávky turné Slobodné europy, kapela se také stala stálicí na Dobříšské rockové scéně...

rok 2006- Přichází posila v podobě kytaristy Volfíka (ex-MV). Začátek roku je ve znamení sehrávání a skládání nových věcí. Nový program kapela poprvé představila na velmi úspěšném koncertu v Jablonci nad Nisou. V průběhu srpna natáčí kapela ve studiu "3bees" 4 písňové EP UNITED. Pokřtěno v Paláci Akropolis. EP je několik měsíců nejposlouchanější nahrávkou na serveru Band Zone. Na konci roku první „zahraniční“ vystoupení v Bratislavě se Zónou A.

rok 2007- Místo Volfíka, který už časově nestíhal, naskakuje Danny (Junior). V průběhu února je ve studiu "3bees" nahráván materiál na první oficiální CD, které vychází v půlce března u Papagájův hlasatel rec. pod názvem „průser“. Kapela tento rok odehrává přes padesát koncertů v Čechách i na Slovensku, mezi nimi např. křty cd, které se odehrávají ve společnosti Zóny A v Praze a Bratislavě. V létě pak odehraje čtyřdenní mini tour s LOTT(uk) po východním Slovensku a rok zakončuje pěti koncerty pod názvem „Xmas tour 2008“ během kterého kapelu vidělo přes 850lidí. Píseň „punk sex pivo“ z desky Průser se stává jednou z deseti nejposlouchanějších skladeb na serveru Bandzone za rok 2007.

rok 2008- Kromě toho, že kapela objela kluby v Čechách i na Slovensku si jí všímá i pár pořadatelů Československých open air festivalů a tak jich objede víc jak deset, jako tour pod názvem „Rebel klaun vyráží na letní festy“. Celkový počet koncertů je zas jako loni něco přes padesát. V srpnu těsně před nahráváním dalšího CD bohužel odchází Danny. Kapela ale dlouho nezůstala ve třech a už během koncertů, které Danny slíbil dohrát, je jasné, že novým kytaristou bude kamarád z Počernic Marcel Green. V listopadu pak CD z názvem Šance vychází již u domácího labelu kapely PHR. "Punk sex pivo" je opět jedna z nejposlouchanějších skladeb roku na Bandzone. .

rok 2009 - Začátkem roku deset koncertů po Čechách pod názvem „Ber šance tour“ na podporu na podzim předešlého roku vydaného CD Šance. V létě pak následuje víc jak deset vystoupení na open-air festech, mimo jiných i na momentálně největším punk festu v ČR „Pod parou“. Celkem je odehráno skoro padesát koncertů a z toho asi deset na Slovensku a poprvé i dva v Polsku, které dopadly nad očekávání parádně. Za zmínku ještě stojí na konci roku čtyři odehrané koncerty na Slovensku pod názvem Rum a kola tour a vystoupení v pražském Matrixu, kde jsme pořádali X-Mas Punkrock show, na kterou dorazilo 300 lidí. Kapela se taky na konci roku odebere do studia, aby natočila 6 nových věcí na 7“EP, které hodlá vydat u příležitosti deseti let existence v březnu 2010.

rok 2010 - Kapela po vydání 7" EP natáčí 3 klipy (Scéna, Tričko, Herečka), které na konci roku 2010 zveřejňuje. Na rok 2011 má kapela v plánu natáčení nového materiálu ve studiu.

Zdroj: bandzone.cz/thefialky

Žánr: 
Punk Rock 77
Aktivní roky: 
2010-?
Země původu: 
Česká Republika
Město: 
Praha
Současní členové: 

Kečup-kytara, hlas / Ota-basa, hlas / Tom-bicí, hlas / Green-kytara, hlas

Labely: 

PHR

Alba: 

Průser (2007)
Šance (2008)

Dema: 

Komu se co (2002)
O něco jde... (2003)
Nezlob (2005)

Výběry: 

RAMONES TRIBUTE (CD-2009) / The fialky - I need your love (jinde nevydáno)
AROUND THE ROCK (CD-2009) / The fialky - Je víkend (Šance)
OLD TOWN VOL.2 (CD-2008) / The fialky - Punk sex pivo, Punk77 (průser)
NEW BLOOD PUNK (CD-2007) / The fialky - United (EP verze), Punk sex pivo (EP verze)
HC, METAL, PUNK FOREVER VOL.1 (DVD-2005) / The fialky - Sme odepsaný - fotoklip (nezlob)
MOVE YOUR ASS - 1. (CD-2004) / THe fiaky – Nepochpí (O něco jde..)

EPčka: 

United (2006)
s/t 7"EP010