The Prostitutes

|
The Prostitutes

The Prostitutes je indie kapela, která vznikla v roce 2004 v Praze v České republice.

Jejími členy jsou zpěvák Adrian T. Bell, kytarista Martin Destroyer (Martin Přikryl),  klávesista Stevie LFO (Martin Převrátil), bubeník Luk Santiago (Lukáš Přikryl) a baskytarista Adam Vopička (dříve baskytarista Šmity). The Prostitutes vydali své první album Get Me Out Of Here v září 2006, po kterém následuje roku 2009 album Hometown Zombies.

V dubnu 2005 nahrála kapela své první EP se čtyřmi skladbami: Look Into My Eyes, She's A Monster, She's A Prostitute a Sunshine. iDnes, největší český zpravodajský portál, zařadil song She's A Monster na 10. místo v žebříčku "20 nejlepších skladeb září 2005". She's A Monster byla v Hitparádě Óčko po dobu 7 týdnů. Kapela odehrála mnoho koncertů po celé České Republice.

Jejich debutové album Get Me Out Of Here, které vyšlo roku 2006, bylo sice velice očekávané, ale nezklamalo. První singl Sunshine udeřil do hitparády na Radiu Wave a po dobu 6 týdnů se držel první pozici.


V listopadu 2006 jela kapela na turné po Španělsku, spolu se španělskou kapelou CatPeople. Navzdory skutečnosti, že byli ve Španělsku vůbec poprvé, zvedli docela velkou pozornost médií.

Roku 2009 spatřilo světlo světa druhé album s názvem Hometown Zombies. Kapelu opouští baskytarista Šmity a nahrazuje ho Adam Vopička.

 

 

Zdroj: www.theprostitutes.com

Žánr: 
indie-punk
Aktivní roky: 
2004-součanost
Země původu: 
Česká Republika
Město: 
Praha
Současní členové: 

Adrian T. Bell (vocal,guitar),
Martin Destroyer (guitar),
Stevie LFO (keyboard),
Luk Santiago (drums),
Adam Vopička (bass)

Bývalí členové: 

Šmity (bass)

Labely: 

Pale Music Int. / Championship Records

Alba: 

Get Me Out Of Here (2006),
Hometown Zombies (2009)

Singly: 

Look into My Eyes, She’s a Monster, She’s a Prostitute, Sunshine

Živáky: 

One Two Three Four (2011)