Personal Signet

|
Personal Signet

Kapela Personal Signet působí na české a moravské hudební scéně od roku 2003. Hlavní podnět ke vzniku tohoto projektu dal Lerry (ex-Scenery), který měl zájem vyzkoušet relativně přímočařejší kytarovou muziku s melodickým zpěvem, jako alternativu ke své death-metalové formaci Scenery.

Pro post vokalisty měl již předem vytipovaného kamaráda a zpěváka Petera Aristone, který svojí osobitvou barvou hlasu a podobným hudebním cítěním ideálně zapadl do tohoto konceptu. Nabídku přijal také bubeník Pavel Stejskal a po několika personálních obměnách se na postu baskytaristy usadil Petr Šedý.

Již v roce 2003 se kapela poprvé zavřela do studia kde vzniklo  demo Try-out se třemi skladbami: TV Man, In my Dreams a Cry. Demo bylo v hudební branži velmi kladně přijato a hodnoceno, a tak se postupně Personal Signet dostávali do povědomí fanoušků tvrdší hudby, hráli po klubech, účastnili se hudebních festivalů a soutěží, kde získali i nějaká ocenění (např. 2. místo v soutěži Rockfest Dobříš 2008). Právě v tomto roce - 2008 - vychází první regulerní album Badtime Stories, které bylo vydáno v počtu 500 ks. Obsahuje 10 skladeb včetně již zmíněných tří songů z dema Try-out.

Recenze v hudebních časopisech a serverech na sebe nenechávají dlouho čekat a během půl roku bylo, na základě velice kladných referencí,  jasné, že se debut více než vydařil. Následné období živého vystupování po klubech bylo v roce 2010 bohužel vystřídáno částečným útlumem koncertování z důvodu pracovního vytížení bubeníka Pavla Stejskala, který byl nucen přestěhovat se za prací do Švýcarska. I přes tento, pro kapelu nepříjemný, handicap se v roce 2011 začalo opět intenzivněni pracovat na novém materiálu, který by měl být prvně představen koncem června v podobě EP a koncem roku 2012 druhým oficiálním albem.

Žánr: 
art metal
Aktivní roky: 
2003 - současnost
Země původu: 
Česká republika
Město: 
Mohelnice
Současní členové: 

Peter Aristone - zpěv
Lerry - kytara
Mumlay - baskytara
Pavel Stejskal - bicí

Alba: 

Badtime Stories (2008)

Dema: 

Try-out (2003)

EPčka: 

Wires (2012)