Adept

|
Adept

Post-hardcore skupina Adept byla založena v roce 2004 ve švédském městečku Trosa. Z počátku kapelu tvořili pouze čtyři členové, a to Robert Ljung (vokály),  Jerry Repo (kytara), Filip Brandelius (basa) a Gabriel Hellmark (bicí). Ještě v roce 2004 stihli vydat své první demo "Hopeless Illusions". V dalších letech demo následovala dvě EP, přičemž to druhé z nich, "The Rose Will Decay", kapele zajistilo smlouvu u labelu Panic & Action.

4. února 2009 Adept vydali své první album "Another Year of Disaster.", které se ihned stalo velmi úspěšným. Několik týdnů předtím (24.1.2010) se také kapela poprvé představila v České republice v rámci svého evropského turné s kolegy Her Bright Skies. V sprnu 2010 kapela oznámila, že začíná pracovat na svém druhém albu. Ke spolupráci si přizvali známého švédského producenta Fredrika Nordströma, který pracoval například s Bring Me The Horizon, nebo s In Flames. Album s názvem "Death Dealers" vyšlo 11. března 2011. V květnu se Adept znovu ukázali v Praze, spolu s Caliban, As Blood Runs Black a For Today.

Na podzim 2011 kapela nahrává cover verzi songu "Riot In Everyone", který pochází od švédské metalové kapely Crashdiët. Píseň se objevila na kompilaci labelu Panic & Action. V listopadu a prosinci 2011 Adept objíždějí celou Evropu na svém headline turné, ke kterému si přizvali kapely More Than A Thousand a Walking With Strangers. V rámci tohoto turné se Adept 15. prosince také zastavují v Praze.

Žánr: 
Post-hardcore, metalcore
Aktivní roky: 
2004 - současnost
Země původu: 
Švédsko
Město: 
Trosa
Současní členové: 

Robert Ljung - zpěv
Jerry Repo - kytara
Gustav Lithammer - kytara
Filip Brandelius - basa
Gabriel Hellmark - bicí

Bývalí členové: 

Jacob Papinniemi
Andrew Brierly Chramer
Tobias Ottosson
Andreas Carlsson

Labely: 

Panic & Action Records

Alba: 

Another Year Of Disaster (2009)
Death Dealers (2011)

Dema: 

Hopeless Illusions (2004)

Výběry: 

Kompilace labelu Panic and Action (2011)

EPčka: 

When the Sun Gave Up the Sky (2005)
The Rose Will Decay (2006)
Shark! Shark! Shark (2009)