Title Fight

|
Title Fight

Title Fight je hardcore/pop-punková kapela z amerického Kingstonu. Dohromady se dali v roce 2003, kdy hráli v tříčlenné formaci (Jamie Rhoden, Ned Russin a Ben Russin). Časem se stali populární lokální kapelou, v roce  2005 přibrali druhého kytaristu, kterým se stal Shane Moran a v letech 2005 a 2006 stihli natočit svá první dvě dema.

O rok později (2007) natočili splitko s kapelou Erection Kids, z které se později stala dnešní spřátelená kapela Balance and Composure. Krátce na to přišlo první LP nazvané "Kingston 7", vydané na labelu FlightPlan Records. V prosinci 2008 Title Fight nahráli tři nové songy a spolu se všemi důležitými songy z dřívějška je kapela vydala pod názvem "The Last Thing You Forget" na novém labelu Run for Cover Records. Následovalo velké turné po USA po boku takových velikánů jako jsou New Found Glory.

V lednu letošního roku (2011) Title Fight podepisují smlouvu s významným labelem Side One Dummy Records a oznamují, že dokončili nahrávání svého prvního plnohodnotného alba. Dostalo název "Shed" a bylo vydáno v květnu. Českému publiku se tahle kapela poprvé představila na Rock For People 2011, kde potvrdili svojí pozici jedné z nejlepších mladých kapel americké hc/punkové scény. Nedlouho poté kapela oznámila, že v listopadu a prosinci se do Evropy vrátí na svoje první headline turné, jehož součástí bude i zastávka v Praze. Stane se tak 3. prosince v klubu 007 a společnost jim budou dělat kapely Transit a Balance and Composure.

Žánr: 
Pop-punk/melodic hardcore
Aktivní roky: 
2003 - ?
Země původu: 
USA
Město: 
Kingston
Současní členové: 

Jamie Rhoden - kytara, zpěv
Ned Russin - basa, zpěv
Shane Moran - kytara
Ben Russin - bicí

Labely: 

Side One Dummy Records

Alba: 

Shed (SideOneDummy Records, 2011)

Dema: 

Down for the Count Demo '03
Demo 04
Demo 05
Kings of Kingston Demo

Výběry: 

The Last Thing You Forget CD (Run For Cover Records, 2009)
America's Hardcore (Triple B Records, 2010)

Splitka: 

Split w/the Erection Kids (FlightPlan Records, 2007)

EPčka: 

Kingston 7" (FlightPlan Records, 2008)
The Last Thing You Forget 7" (Run For Cover Records, 2009)
Flood of '72 7" (SideOneDummy Records, 2011)