Man Overboard

|
Man Overboard

Man Overboard je pop-punková kapela z amerického New Yersey, která vznikla v roce 2008. Kapelu tehdy založili kamarádi z dětství Nik Bruzzese  a Wayne Wildrick. Po nalezení zbývajících členů kapela ješt stihla v roce 2008 nahrát své první EP "Hung Up on Nothing".

V roce 2009 podepsali smlouvu s vydavatelsvím Run for Cover Records, u kterého také vydali své druhé EP "Dahlia", poté následovalo splitko s kapelou Transit. O rok pozdějí (2010) pak Man Overboard nahrávají své první dlouhohrajíci album "Real Talk", které vyšlo jednak na klasickém CD formátu, ale i na vinylu a digitálně. Album bylo podle serveru Absolutepunk.net nazváno pop-punkovým albem léta a australský webzin Killyourstereo ho zase označil rovnou za nejlepší pop-punkové album roku 2010. V této době kapela jela turné s kapelami jako jsou The Wonder Years, The Swellers, Fireworks a Transit a také se poprvé kluci dostali do Evropy.

V sprnu 2010 kapelu opouští zakládající člen Wayne Wildrick, prý kvůli osobním důvodům. Poté se bubeník Justin přesunul na jeho post a Mike Hrycenko zase nahradil Justina na postu bubeníka. V prosinci kapela zaznamenává svůj prozatím asi největší úspěch, když podepisuje smlouvu s věhlasným labelem Rise Records. Na svém starém labelu ještě stihli vydat kompilaci všech svých EP nazvanou "The Human Highlight Reel".

V dubnu 2011 se do kapely vrací Wayne Wildrick a od té doby hrají Man Overboard ve své stávající pětičlenné sestavě. Na konci září kapele vychází jejich debut u nového labelu - jejich v pořadí již druhé, eponymní album. Na podzim se kapela chystá na masivní Pop Punk's Not Dead Tour, kterou povedou New Found Glory.

A konečně, v březnu 2012 se kapela podívá i do Prahy a to v rámci evropského turné anglické hc kapely Your Demise.

Man Overboard také možná znáte díky jejich mottu "Defend Pop Punk".

man overboard

Žánr: 
Pop-punk, rock
Aktivní roky: 
2008 - ?
Země původu: 
USA
Město: 
Mt. Laurel/Williamstown
Současní členové: 

Nik Bruzzese - basa, zpěv
Zac Eiestenstein - kytara, zpěv
Justin Collier - kytara, dříve bicí
Mike Hrycenko - bicí
Wayne Wildrick - kytara

Bývalí členové: 

Justin Mondschein

Labely: 

Rise Records

Alba: 

Real Talk - 2010
Man Overboard - 2011

Singly: 

The Absolute Worst - 2011
Dead End Dreams - 2011

Živáky: 

Live At Leeds 12/10 - 2010

Výběry: 

Before We Met: A Collection Of Old Songs (Panic Records, 2010)
The Human Highlight Reel (Run for Cover Records, 2011)
No Sleep Till Christmas (No Sleep Records, 2008)

EPčka: 

Hung Up On Nothing - 2008
Dahlia - 2009
Split 7" With Transit - 2009
Noise From Upstairs -2010