NO GOOD OK

|
NO GOOD OK

Kapelu zakládají dva kamarádi a kolegové z práce Austin a Hovi někdy v dubnu roku 2009. Původní plán je hrát depresivní punk s kytaristou Ozzym. To však bere rychle za své, když se objevují Tom z kapely Glasswal a nabídne společný koncert v plzeňském klubu Anděl. Vše se udá velmi rychle, na kytaru přichází hrát Jirka, zpěvu se ujímá dlouholetý Austinův kamarád Marek z Prahy.

Během několika málo zkoušek vznikají první čtyři písničky a název NO GOOD OK. 28. 4. 2009 se odehraje první, koncert. Úspěch má skladba Fall Down, kterou pro velký zájem kapela opakuje. Přes prázdniny kapele nastávají drobné, ale pro budoucnost zásadní změny. Mára si ke zpěvu přibírá i hraní na syntetizátor a z označení garage-punk je rázem škatulka electro-punk. Změna je to velká a rozhodně k lepšímu.

Za zmínku také stojí společné koncerty se znojemskou kapelou No Dur, první výjezdy mimo domovskou Plzeň. „V Brně náš bubeník ztrácí všechny činely, což zjišťujeme až druhý den těsně před koncertem ve Znojmě. Naštěstí nám je bubeník Jelimán půjčuje a koncert tak odehráváme.“ I přes tuto nehodu u nás převládají kladné pocity a výjezd si všichni užívají plnými doušky. „Následný střet s policisty a pokuta za skákání do křoví je pak už jen zpestření“.

Skoro rok od prvního koncertu se NO GOOD OK přihlásí do soutěže Múza, pořádanou plzeňským klubem Divadlo Pod Lampou. Daří se zaujmout porotu a kapela postupuje až do finále, kde obsazuje třetí místo, z čehož májí kluci radost. 28. 12. 2010 odehrává Hovi poslední koncert a pak dochází k personální změně na postu bubeníka. Loučení je to těžké, ale pro budoucnost kapely naprosto nezbytné. Za bicími jej nahrazuje talentovaný a velmi mladý bubeník Mike, který má premiéru velmi ostrou - v pražském Paláci Akropolis, kapela zahajuje večer jako předskokan na křtu desky nové kapely Emy Brabcové LUNO. Koncert se daří a dává mnoho kontaktů do budoucna.

S Mikem za bicími se NO GOOD OK přiklání ještě více k elektronice, začínají používat smyčky z PC, hrají s metronomem a objevují kouzlo dub stepu. V současné chvíli také dává nový impuls kapele to, že se zpěvák Marek začíná o vokály dělit s Jirkou, který je dobrý zpěvák a rozený frontman. Pokud máte rádi kapely jako Hadouken! nebo Enter Shikari a tento styl elctro – rock’n‘roll je Vám blízký, doporučuji navštívit buď nějaký koncert nebo profil Bandzone.

Žánr: 
Electro punk
Aktivní roky: 
2009 - současnost
Země původu: 
Česká republika
Město: 
Plzeň - Praha
Současní členové: 

Austin: Bass
Jiří Bystřický: Guitar,vocals
Mike: Drums
Marek Hart: Vocals, synthesizer, sampler

Bývalí členové: 

Hovi: Drums

Singly: 

DONT TALK, Smash it, Tonight

Website: 
bandzone.cz/nogoodok