Vidock

|
Vidock

Pro dnešek bych vám chtěl představit metalovou kapelu "Vidock" z Ústí nad Labem. Tihle trošku postarší zkušený týpci už měli něco odehráno i před tím, než založili Vidock. Někteří členové působili v kapele "Soul Invention".

"Vidock" vznikli v roce 2007 a zakládal ji zpěvák a kytarista Tomáš Eisler, bubeník Jiří Hájek a basák David Hradílek. Jejich originální název je podle jedné z hlavních postav filmu Fantom Paříže. Jejich styl hudby bych definoval, jako velmi rozsáhlé a unikátně větvené odnoží metalu v old-schoolových kombinacích. Styl hraní kytary je perfektně vystřižený jako z učebnice Randyho Rhoadse.

"Vidock" za první roky jejich existence objeli nespočet koncertů jako headlineři nebo i jako hostovací kapela, nespočet festivalů a různých akcí, nejznámnější z nich jsou asi: Noc Plná Hvězd, Benátská Noc, Basinfirefest. Jejich první CD bylo jen takové promo CD, které bylo v češtině a v roce 2010 vydali desku "Faustum", které bylo kompletně v AJ. Kapelu doporučuji si poslechnout, určitě toho nebudete litovat.

Žánr: 
Crossover heavy metal
Aktivní roky: 
2007-součastnost
Země původu: 
Česká Republika
Město: 
Ústí nad Labem
Současní členové: 

Tomáš Eisler - kytara, zpěv
Jiří Hájek - bicí
David Hradílek - basa

Labely: 

Miloš "DODO" Doležal

Alba: 

Faustum