8. Květy Zla - Queen Adreena

|
8. Květy Zla - Queen Adreena

Vítejte ve zrůdném obludáriu doktora Zlouna. Ne, opravdu se nejedná o další článek, kde vám budu předhazovat hudební masakry typu: Kabát nebo Michal David revival. Chtěl bych se s vámi podělit o své rarity, které jsem nasbíral po cestách životem.

Muzika může být někdy odporná, nechutná, hnusná nebo dokonce úplně neposlouchatelná, to ale neznamená že je nekvalitní. V této sérii blogů se vás pokusím přesvědčit že i nechutně, hnusně, odporná hudba může být nádherná.

 

 

Po delší době vám přináším další mojí zlobu. Britská kapela Queen Adreena hraje styl, který by se dal zařadit pod noise-alternative rock, ale zároveň i indie rock, jelikož jejich vydavatelství jsou malá a nezávislá.

V čele kapely stojí charismatická zpěvačka Katie Jane Garside, která je známá z formace Daisy Chainsaw, nicméně za zmínku rozhodně stojí její sólový projekt Ruby Throat, který obnáší převážně melancholickou a akustickou hudbu.

Katie se nevěnuje pouze hudbě, je také nadaná umělkyně na poli filmu a fotografie. Courtney Love ji označila jako jednu z prvních "skutečných Riot Grrls", od čehož se Katie distancovala.

Jejich koncerty jsou plné úžasné performance, kdy přímo na podiu provrtávají panenkám těla a následně je ukřižují. Co mě ale fascinuje ze všeho nejvíc, jsou texty, které převážně pojednávají o sexuálních tématech.

Queen Adreena se bohužel roku 2010 rozpadla. Kytarista Crispin Gray se ke statusu kapely vyjádřil v jednom rozhovoru: "Nemyslím si, že bude další nahrávka Queen Adreena, neslyšel jsem o Katie už rok, ani nevím kde vlastně je."