7. Květy Zla - Cage the Elephant

|
7. Květy Zla - Cage the Elephant

Vítejte ve zrůdném obludáriu doktora Zlouna. Ne, opravdu se nejedná o další článek, kde vám budu předhazovat hudební masakry typu: Kabát nebo Michal David revival. Chtěl bych se s vámi podělit o své rarity, které jsem nasbíral po cestách životem.

Muzika může být někdy odporná, nechutná, hnusná nebo dokonce úplně neposlouchatelná, to ale neznamená že je nekvalitní. V této sérii blogů se vás pokusím přesvědčit že i nechutně, hnusně, odporná hudba může být nádherná.

Tuhle kapelku určitě mohno z vás zná a možná vám příjde divné, že jsem jí zařadil zrovna do tohoto blogu. Cage the Elephant nezní zrovna tak odporně hnusně, spíš je to celkem energická garage-rocková kapela, která hraje poměrně chytlavé skladby.

Nenechte se vysmát, některé kousky z jejich tvorby rozhodně jsou hodné místa v mém obludáriu. Například Sell Yourself. Celý song způsobuje až paranoiu. Kytary jsou nemelodické, text zaměřený proti společnosti a celkově zní opravdu provokativně.

Další kousek Indy Kids jsem vybral hlavně z důvodu textu, který opravdu hodně trefně a sarkasticky kritizuje dnešní "nezávislou" mládež, která se pokouší zaujímat stanovisko indie, nebo-li independent (nezávislý) a snaží se být výhradně svá a originální, ale ve finální podobě stejně jen vzhlíží k falšeným modlám a kopírují něčí styl. Výborný text je podmalovaný chladnou muzikou.

Poslední skladba je opravdu hodně energická, typická garážovka. Sabertooth Tiger má hodně vintage zvuk, což mě fascinuje a samozřejmě nakreslený zpěv, který je jako vždy úžasný. Text je o podvodech a zneužívání. Zkrátka Cage the Elephant mají v dnešní době jedny z nejlepších textů, skutečně se zaobírají problémy a nesmysly, které jsou normálním lidem zahaleny, i když je mají přímo před nosem.