3. Květy Zla - Gaffa

|
3. Květy Zla - Gaffa

Vítejte ve zrůdném obludáriu doktora Zlouna. Ne, opravdu se nejedná o další článek, kde vám budu předhazovat hudební masakry typu: Kabát nebo Michal David revival. Chtěl bych se s vámi podělit o své rarity, které jsem nasbíral po cestách životem.

Muzika může být někdy odporná, nechutná, hnusná nebo dokonce úplně neposlouchatelná, to ale neznamená že je nekvalitní. V této sérii blogů se vás pokusím přesvědčit že i nechutně, hnusně, odporná hudba může být nádherná.

 

Česká a Slovenská hudební scéna má opravdu hodně co nabídnout, co se týče undergroundové muziky: Plastic People of the Universe, DG 307, Garáž a mnoho dalších. Dnes se podíváme na obzvlášť zajímavý kvítek, konkrétně na kapelu Gaffa z Tábora.

Co že je na ní tak zajímavého? Je to tříčlenná dívčí kapela a i když je obsazení pouze ženské, tak jejich muzika má obrovské koule.

Gaffa působí již od roku 2007. Muzika je disharmonická, ale částečně prolínaná i melodiemi. Co mě osobně oslovilo jsou zpěvové linky, které z velké části ovlivňují celkové pojetí skladeb. V roce 2008 se tahle holčičí sebranka stala vítězem soutěže Malá alternativa a myslím že právem.

Závěrem přidávam odkaz na video, které jsem objevil a ještě Bandzone. Příště se podíváme k našim Slovenským sousedům.